Siarka dla trądziku: Jak korzystać i korzyści

Siarka dla trądziku: Jak korzystać i korzyści

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Zastosowanie produktów zawierających siarkę do leczenia trądziku może poprawić objawy tego stanu skóry.

Siarka, która ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, jest składnikiem w niektórych nadmiernych- Liczba przeciwników (OTC) i trądzik na receptę. Produkty te często łączą siarkę z innymi składnikami aktywnymi, takimi jak kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu.

W tym artykule omawiamy możliwe korzyści siarki do leczenia trądziku. Wyjaśniamy również, jak go używać i wymieniamy potencjalne ryzyko i skutki uboczne.

Jak może pomóc?

Siarka może zmniejszyć trądzik ze względu na jego właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Może hamować wzrost rodzaju bakterii zwanych propionibacterium, który przyczynia się do rozwoju trądziku.

Siarka ma również efekty keratolityczne. Substancje działające jak keratolityka pomagają zmiękczyć keratynę skóry – kluczowy materiał strukturalny w najbardziej zewnętrznej warstwie skóry.

Substancje keratolityczne pomagają w złuszczaniu skóry i mogą być skutecznym zabiegiem dla suchych warunków skóry.

Efekty złuszczania i suszenia siarki pomogą również usunąć nagromadzenie naturalnych olejków skóry, które przyczyniają się do rozwoju trądziku.

Dodatkowo produkty OTC i recepty często łączą siarkę z innymi substancjami ograniczającymi trądzik redukującymi , takie jak:

 • nadtlenek benzoilu
 • Resorcynol
 • kwas salicylowy
 • Sulfacetamid sodu

Badania wskazują, że produkty łączące siarkę z nadtlenkiem benzoilu lub sodą sulfacetamidu mogą działać lepiej niż sama siarka.

Jakie rodzaje trądziku może leczyć?

Siarka jest prawdopodobnie najbardziej skuteczna w przypadku łagodnego trądziku.

Łagodny trądzik zazwyczaj przybiera formę białych lub zaskórników. Siarka jest skierowana zarówno do nagromadzenia oleju, jak i martwych komórek skóry, które przyczyniają się do tworzenia tych komedonów.

Umiarkowany trądzik obejmuje grudki i krosty, które są postaciami zapalnego trądziku, które powodują, że na skórze pojawiają się czerwone zmiany.

W przypadku umiarkowanych postaci trądziku sama siarka może nie być skuteczna. Może to jednak być korzystne w połączeniu z innymi składnikami zwalczania trądziku, takimi jak sodowa sulfacetamid.

Siarka jest mało prawdopodobna w przypadku ciężkiego trądziku, takiego jak trądzik torbielny, który zwykle wymaga od osoby odwiedzania dermatologa. Dermatolog może przepisywać leki lub może zalecić operację w celu usunięcia torbieli.

Wrażliwa skóra

Siarka jest odpowiednia dla większości osób o wrażliwej skórze. Jest to jedno z bardziej delikatnych zabiegów trądzikowych, a firmy często sprzedają je dla tych o delikatnej skórze.

Jednak produkty siarki, które zawierają również inne składniki, mogą być mniej odpowiednie dla wrażliwej skóry. Ludzie powinni rozmawiać z dermatologiem i wykonać test łatki skóry przed nałożeniem nowych produktów na duże obszary skóry.

Inne warunki skóry

Siarka może być skutecznym zabiegiem dla innych warunków skóry . Na przykład ludzie mogą go używać w leczeniu trądzika różowatego, wspólnego stanu skóry, który powoduje zaczerwienienie twarzy, widoczne naczynia krwionośne i guzki wypełnione ropą.

może również poprawić objawy innego wspólnego stanu zwanego sejbtoiczne zapalenie skóry. , co powoduje łuszczące się plastry, czerwoną skórę i łupież na skórze głowy lub innych obszarach ciała.

Czy może leczyć blizny trądzikowe?

Blizny trądzikowe mogą być trudne do leczenia. Siarka może działać dla bardzo lekkich blizn, ponieważ wysycha skórę i usuwa martwe komórki. Jednak większość blizn trądzikowych będzie wymagać bardziej intensywnych zabiegów, takich jak:

 • kwas salicylowy
 • Miejscowe retinoidy
 • Dermabrazion
 • Peely chemiczne
 • Zabiegi laserowe

Dowiedz się więcej o leczeniu blizn trądziku tutaj.

Jak używać siarki

Siarka jest Dostępne w szerokiej gamie produktów do pielęgnacji skóry, a także ukierunkowane zabiegi trądzikowe.

Osoby, które chcą używać siarki na skórze, mogą wybierać:

 • Clearsers
 • Creams
 • Exfoliants
 • Płukania twarzy i pianki
 • Zajdoby
 • Maski twarzy
 • mydła
 • Zabiegi punktowe

Produkty siarki są dostępne OTC lub z receptą. Mogą zawierać dodatkowe składniki aktywne, takie jak resorcynol lub sulfacetamid.

Osoby mogą stosować leczenie siarki same lub wraz z innymi zabiegami trądziku. Często stosowanie kombinacji metod leczenia może pomóc w trądziku szybciej się wyleczyć. Na przykład

ludzie mogliby codziennie używać maski na twarz siarki OTC i mycie nadtlenku benzoilu każdego dnia. Alternatywnie, dermatolog może przepisać miejscowy retinoid do użytku nocnego i środki czyszczące na bazie siarki do porannego używania.

przeprowadzanie testu łatek

Ludzie powinni zawsze przeprowadzić test łatki przed użyciem nowego produktu na ich skórze. Mogą to zrobić, stosując niewielką ilość produktu do wnętrza ramienia i czekając 24 godziny na monitorowanie skutków ubocznych.

Jeśli nie nastąpi reakcja, prawdopodobnie można bezpiecznie zastosować produkt do produktu do twarz lub inne części ciała. W przypadku rozwoju działań niepożądanych wskazane jest zaprzestanie stosowania produktu.

Ryzyko i skutki uboczne

Siarka jest ogólnie odpowiednia dla większości rodzajów skóry, w tym wrażliwej skóry. Mimo to może powodować skutki uboczne, takie jak:

 • Dryness
 • Podrażnienie
 • Swędzenie
 • Peelingowanie
 • Zaczerwienienie

Aby zmniejszyć ryzyko lub nasilenie skutków ubocznych, ważne jest oszczędne stosowanie siarki przed stopniowym zwiększeniem ilości i częstotliwości użytkowania. Osoba powinna zawsze postępować zgodnie z instrukcjami producenta i nigdy nie używać więcej niż zalecana dawka.

Według przeglądu nie przeprowadzono badań dotyczących używania siarki podczas karmienia piersią. Dlatego eksperci doradzają, że kobiety, które karmią piersią, zachowują ostrożność podczas stosowania siarki jako leczenia skóry.

Dodatkowo siarka może mieć ostry zapach, który według wielu osób przypomina zgniłe jaja. Większość nowoczesnych produktów do pielęgnacji skóry maskuje ten zapach. Jednak niektórzy mogą nadal mieć słabe ślady zapachu.

Osoby powinny zawsze testować produkty przed ich zakupem na wypadek, gdyby stwierdził, że zapach jest zbyt nieprzyjemny.

Podsumowanie

Ludzie stosowały siarkę jako trądzik od czasów starożytnych. Dziś jest szeroko dostępny OTC lub z receptą.

Siarka ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe i może złuszczać i usuwać nadmiar oleju. Jest stosunkowo delikatny i odpowiedni dla wrażliwej skóry.

Siarka może być najbardziej skuteczna w przypadku łagodnego trądziku. Produkty zawierające siarkę wraz z innymi składnikami zwalczania trądziku mogą leczyć umiarkowane postacie trądziku.

Każdy, kto harmoniqhealth.com chciałby dowiedzieć się więcej o siarce podczas leczenia trądziku, powinien porozmawiać z farmaceutą, lekarzem lub dermatologiem.

Dostępne jest szereg produktów zawierających siarkę na trądzik online.

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych i czasopism medycznych i czasopism medycznych i czasopism medycznych i wspomnienia. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents

SHARE
Related Posts
Featured
Mark + Kaitlyn
1xbet Review Canada 2022
1xbet App 1xbet Mobile 1xbet App Obtain 1xbet Apk Obtain 1xbet Android
error: Content is protected !!